[ * ] [ 3 / b / cp / r+oc / waifu / wiz ] [ btc / c / c++ / fso / h / kib / ku / lsd / psl / sci / trv / vg ] [ a / ac / fr / hk / lit / mu / tv / x ] [ med / pr / pro / psy / sex / soc / sr / fa ] [ chan / meta / rcp ] [ szukaj ] [ Chan Wiki ]

/psl/ - Polityka

duda debil
Nazwa
E-mail
Temat
Komentarz
Plik
Osadź
Hasło (do usuwania postów)


Regulamin | TOR | IRC | Peja Gała | CyTube | Komturcode | Online: | Aktywne fredy: | Aktywne boardy:

File: 61c30ab403426.vichan.jpg (4,75 KB, 225x225, indeks.jpg) ImgOps Exif Google

 No.855[Odpowiedź]

Jebać mniejszość niemiecką, dostali 2 miejsca w sejmie tylko za to że nie umieją pogodzić z granicą z 1945 roku. Nie to że jestem jakimś wielkim fanem kresów zachodnich, przydały by się surowce z kresów, ale no kurwa, jak jest, tak jest. Nawet nie miaøbym problemu o to ale w niemczech polacy tez sæ i co?

 No.856

O kurwa guerilla z Civ3

 No.857

Poczekaj aż mniejszość ukraińska dostanie miejsce w Chlewie

 No.858

>>857
> ukraińska
Wspieramy silną Polskę, bo potrzebujemy sojuszników do walki z Rosją
#intermarium

 No.859

w rajchu polaczkuf jest okolo 2 miliony ale reprezentacji nie maja zadnej
w palszy niemcuf jest 200 tysiecy i maja dwoch ziomkow w chlewie
robak bedzie robakiemFile: 61854760b0560.vichan.jpg (20,84 KB, 425x237, narkozazapanstwoweczylinas….jpg) ImgOps Exif Google

 No.690[Odpowiedź]

Jeśli istnieją jakieś logiczne podstawy dla których zajmować się leczeniem ludzi ma państwo, to czemu państwo nie zajmuje się też naprawianiem samochodów? Żąd powinien co roku uchwalać w budżecie środki na funkcjonowanie warsztatów samochodowych itd. Tylko tak można zapewnić bezpieczeństwo komunikacji własnym samochodem również najuboższym!
76 postów oraz 18 obrazków pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.785

>>784
Inny anon hir. Powód jest taki, że zatrważająca większość wszystkich technologicznych rewolucji i ważnych wynalazków, z których dzisiaj korzystamy, została opracowana sfinansowana bezpośrednio z pieniędzy podatników. Od szczepionki na grypę, przez ekrany dotykowe, GPS i mikroprocesory, po internety. Sprywatyzowane badania są chujem z dwóch powodów:
1. Przeprowadza się je nie w kooperacji z innymi, tylko w konkurencji z nimi, bo każdy kapitalista chce zarobić. Innymi słowy research będzie bardziej ograniczony, skoro zajmować się nim będzie mniej ludzi, z mniejszym funduszem, w kompletnej tajemnicy żeby konkurencja się nie dowiedziała i czasem nie podjebała hehe patentu.
2. Takie badania miałyby służyć stricte zarobkowi, czyli żaden kapitalista nigdy nie marnowałby pieniędzy na próbę wyleczenia jakiejś super rzadkiej choroby, gdy nie byłoby w tym zysku. Ba, rzadkich chorób. Oni mają nawet wyjebane na np. malarię, bo afrykańskie kraje są biedne i tym samym nie mogłyby pozwolić sobie na zakup leków po zachodnich cenach. To samo zresztą dzieje się teraz ze szczepionkami przeciw COVID, których patenty fundacja Gatesa i prawicowe rządy blokują, bo koncerny farmaceutyczne robią na nich niepojęte fortuny.

Także innymi słowy w przypadku badań kooperacja > rywalizacja, bo jest wydajniejsza, daje rezultaty i może coś zdziałać, a nie ledwie napchać kieszenie kilku miliarderów w imię tej słynnej kapitalistycznej wolnorynkowej rywalizacji.
Oczywiście pierdolenie o dziurach w drogach ignoruję, bo nawet nie warto podejmować się jego adresowania. Wykopki chyba nie wiedzą, że istnieje coś takiego, jak kurwa plany budżetowe i priorytezacja wydatków.

Saguję wykopków gdziekolwiek jestem.

 No.786

>>785
> Sprywatyzowane badania są chujem z dwóch powodów:
>i czasem nie podjebała hehe patentu.
speedrun wypierdolenia się na plecy

 No.787

File: 618c0524ce69d.vichan.jpeg (8,3 KB, 225x224, WKURWIONY_WONSZ.jpeg) ImgOps Google

>Inny anon hir. Powód jest taki, że zatrważająca większość wszystkich technologicznych rewolucji i ważnych wynalazków, z których dzisiaj korzystamy, została opracowana sfinansowana bezpośrednio z pieniędzy podatników.

Oczywiście, że tak, bo zatrważająca ilość współczesnych wynalazków powstawała w megakorporacjach, na które tak kurwa się tu płacze. I słusznie bo monpolistyczne/oligoplistyczne megakorporacje kurwami są. I trzeba je jebać. Kto jebie korpo pójdzie do nieba.


Megakurwakorporacje mają kurwa patenty bez kurwaktórych niemożnakurwa wielu rzeczy nawetkurwa wyprodukować kurwa, czasami tylko dlatego, że jakiś często dość oczywisty proces technologiczny jest opatentowany na X lat. Wiec jakkurwa mająkurwa tekurwa odkryciakurwa nie byckurwa finansowanekurwa przezkurwa państwakurwa, bo nikogo innego często nie stać na wyłożenie odpowiednio dużych kwot by opłacać licencje i temu podobne antywolnorynkowe bzdety, które hamują i spowalniają rozwój technologii.

USA jest szczególnie popierdolone pod tym względem bo tam można patentowac nawet algorytmy. I to te dość oczywiste. Sądy są tam zaruchane pozwami od trolli patentowych którzy patentują co im tylko slina na język przyniesie i sądzą się z każdym z kim się da zapychając sądy bezsensownymi procesami o pierdoły, przy czym zdaża się że sędzia-debil przyznaje im rację i mali twórcy oprogramowania muszą im płacić bo opatentowali mechanizm wysyania newslettera po naciśnięciu na przycisk o kształcie chuja. Taki jest mniej więcej poziom wielu z tych pozwów.

Dlatego jako kapitalista wolnościowiec libertarianin gospodarczy i obyczajowy mówię:

JEBAĆ PATENTY MACZETAMI
JEBAĆ INTERWENCJONIZM BOMBĄ TERMOJĄDROWĄ
WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA ROBI MI LODA

Post za długi. Kliknij tutaj, aby zobaczyć jego pełną treść.

 No.788

File: 618c688149896.vichan.jpg (213,75 KB, 552x500, fuck-vaccine-patents-all-m….jpg) ImgOps Exif Google

>>785
Niezłe samozaoranie

>1. Przeprowadza się je nie w kooperacji z innymi, tylko w konkurencji z nimi, bo każdy kapitalista chce zarobić. Innymi słowy research będzie bardziej ograniczony, skoro zajmować się nim będzie mniej ludzi, z mniejszym funduszem, w kompletnej tajemnicy żeby konkurencja się nie dowiedziała i czasem nie podjebała hehe patentu.


Patenty są kurwa jawne. Patenty sa kurwa antywolnorynkowe. Patenty ograniczają dostęp nowych badaczy do technologii z powodu opłat licencyjnych. Weż sobie poczytaj na jakie pierdoły potrafią mieć korporacje patenty to się złapiesz za głowę. Patenty na kurwa białka, czaisz to?

>2. Takie badania miałyby służyć stricte zarobkowi, czyli żaden kapitalista nigdy nie marnowałby pieniędzy na próbę wyleczenia jakiejś super rzadkiej choroby, gdy nie byłoby w tym zysku. Ba, rzadkich chorób.


Ale do siebie nie równaj. To po pierwsze. Nie każdy jak ty jest psychopatą, który pomaga innym tylko gdy ma w tym biznesowy deal. Plujesz w twarz setkom wolontariuszy i sporej części służby medycznej w tym kraju, która mogłaby wykurwić do Niemiec za lepszy hajs pracować. Po drugie jak już pisano spuszczenie konceptu patentów i licencji na mieszanie protein na kiju zeby uzyskać jakies białko czy inne substancje które leczą dałoby tańsze leki tańsze w produkcji, które mozna by nawet było mieszać w mniej rozwinietych krajach. Co czyni je dostępnymi w jakimś Zimbabwe, Ghanie czy innej Burkina Faso gdzie spokojnie mogli by sobie pracować nad mieszankami na jakie mają zapotrzebowanie. No ale po co komu przyspieszenie rozwoju technologii, co nie? Jeszcze by sobie w Pakistanie produkowali zaawansowaną technologie bez licencji za srogie sumy. Zgadnij kiedy jest wyższa szansa na dużo nowych odkryć - kiedy w kazdym kraju mozna bez płacenia stosować zaawansowane procesy technologiczne, czy wtedy kiedy te procesy są scisle limitowane przez jakieś korpo i państwa pilnujące przestrzegania praw patentowych dla scisle wydzielonych grup posiadających wielki kapitał? No pogłówkuj chociaż z 60 sekund nad tym pytaniem.

>Oni mają nawet wyjebane na np. malarię, bo afrykańskie kraje są biedne i tym samym nie mogłyby pozwolić sobie na zakup leków po zachodnich cenach.


Właśnie dlatego jebać interwencjonistów maczetami.
Post za długi. Kliknij tutaj, aby zobaczyć jego pełną treść.

 No.854

a na chuj ci auto wsiadaj do pociąguFile: 607d787a0531d.vichan.mp4 (2,16 MB, 256x576, video-1618835355.mp4) ImgOps Google

 No.350[Odpowiedź]

No to was loszunia podsumowała
12 postów oraz 2 obrazki pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.365

>>362
>napisałem że PiS lub Konfederacje, w obecnym czasie tylko na PiS
gniję xD prawaki są takimi debilami że będą głosować na partie ekonomicznie będące swoimi kompletnymi przeciwieństwami byle tylko idpol się zgadzał
>lurkuje czany od markoniego21 (circa '97) więc wypierdalaj podwieku
xD

 No.367

>>365
>gniję xD prawaki są takimi debilami że będą głosować na partie ekonomicznie będące swoimi kompletnymi przeciwieństwami byle tylko idpol się zgadzał
PiS ani Konfederacja nie zgadzaję się z moją ideologią, gniję z twoich projekcji "prawaka" - ewidentnie pokazujesz swoje ograniczenie mentalne i szufladkujesz ludzi według kategorii które msm ci włożyło do głowy. Kompromitacja cwela

 No.370

>>367
trollowanie na /btc/ już ci się znudziło wykopku?

 No.852


 No.853

>>355
Na złość mamie odmrożę sobie uszy.
Zawsze gardziłem śmieciami, którzy głosują albo przeciw czemuś innemu albo po to żeby hehe zaorać kogoś jeszcze innego. A szczególnie, jeśli oranie ma polegać na bycie jebanym w dupę przez rządzących tak jak oni.

Co do samego filmiku, to loszka ma sporo racji, ale mam problem z tym, że postrzega samą siebie jako mądrzejszą, bo jeździ po świecie. To żaden argument. Podróże co najwyżej mogą pokazać komuś szerszy kontekst czegoś, ale nawet jeśli, to Polska nie jest na skali światowej odosobnionym przypadkiem. Podobne flirty z neofaszyzmem i generalne uwstecznianie się społeczne widać w Stanach, widać na Węgrzech, widać na Wyspach, widać w wielu innych miejscach. Ale turyści nie będą sobie zdawać z tego sprawy.File: 6144d307241df.vichan.mp4 (3,66 MB, 1280x720, szczęść boże, będziesz pan….mp4) ImgOps Google

 No.556[Odpowiedź]

Konfederacja to wyrzut sumienia państwa, które nie poradziło sobie z zastąpieniem PRLu na prowincji
dyskusja
65 postów oraz 7 obrazków pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.847

>>846
skoro siedzimy tu we trzech, Ty tu nie piszesz, ja też nie, to wniosek z tego, że ten trzeci sam kręci inbę

 No.848

>>847
Co ten samefag to ja nawet nie. Schizofrenik tabletka xD

 No.849

>>848
szanuję chłodnego dialektyka. wymyślił postać prezentującą odmienny punkt widzenia, żeby ukazać swoje poglądy i ich słuszność. godny następca Platona, prawdziwy sokratyk.

 No.850

>>849
Albo zwykły schizofrenik, zależy jak patrzeć xD Choć przyznać trzeba, że wygląda to niezwykle przekonująco

 No.851

>>850
ja robię to samo we fredzie z żabąFile: 618d34c4ad79d.vichan.mp4 (9,94 MB, 960x720, CIAPATY PLIS DONT BREJK.mp4) ImgOps Google

 No.789[Odpowiedź]

JAK TAM LEWARY, PŁAKUSIACIE ŻE WAM CZARNUCHÓW NIE WPUŚCILI?? XD
33 posty oraz 6 obrazków pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.826

File: 618fc14964bc2.vichan.jpg (14,33 KB, 378x396, 82047430_2681783468541743_….jpg) ImgOps Exif Google

Dawacz te zielone ludziki od wujaszka Putina xD Ale będzie imba

 No.827

File: 61901c6439ae3.vichan.webm (529,84 KB, 480x480, moonman kid.webm) ImgOps Google

>>825
>MODEEE MODEE
>KTOŚ OBRAŻA CZARNUCHÓÓÓÓÓW
>MOICH UKOCHANYCH CZARNUCHÓÓÓÓÓW
XD(UŻYTKOWNIK ZOSTAŁ ZBANOWANY ZA TEGO POSTA)

 No.828

File: 619026648eea9.vichan.jpg (72,14 KB, 650x960, rare darkholme.jpg) ImgOps Exif Google

>>824
>jestem 100% hetero, więc non stop tostuję o czarnych knagach i pedałach walących się w dupę
a potem taki niżej postawiony Szajer ucieka po rynnie z gejowskiej orgii xD

 No.829

>>828
>UMM TO TY JESTEŚ GEJEM!!
>postuje swojego ulubionego geja
no spoko gostek xD

 No.830

>>827
>użytkownik został ZBAZOWANY za tego posta
a mode to jebany pedał xDFile: 618d6d4240f76.vichan.png (3,57 MB, 1638x1229, FDhbGMvXMAgoiVa.png) ImgOps Google

 No.802[Odpowiedź]

Taki antystemowiec, na jednym zdjęciu z Ikonowiczsztajnem. Kolejny psyop, cuckfederacji też wchodził w dupsko.
Jeszcze ten spaślak w kagańcu po lewej xD

 No.804

wypierdolisz stąd w końcu? ładnie proszę No.727[Odpowiedź]

A wy jak ostatnio daliście się zmanipulować korporacjom zostając antykapitalistami?

 No.728

nudne w chuj lubie wykłady z ekonomii ale te wrublewski przynudz wchujFile: 61855484d204c.vichan.jpeg (106,83 KB, 695x812, selekcjanaturalna.jpeg) ImgOps Google

 No.710[Odpowiedź]

Czy komuniści to taki mechanizm selekcji naturalnej, który się aktywuje kiedy społeczeństwo osiągnie pewien poziom rozwoju i zaczyna oczyszczać pulę genetyczną pod zdefinowanymi przez naturę parametrami za pomoca fizycznej eliminacji?
4 posty pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.722

>>720
Taki jeden z Vietnamu. Ma inicjały HSM

 No.723

>>720
Huj Ci Ming

 No.724

Komunizm to po prostu taki ustrój rządów ludzi dla ktorych liczy się tylko wladza w ich rękach xD

 No.725

>>724
Komunizm to ręczne zawracanie biegu rzeki i dziwienie się, że nie chce płynąć od ujscia do źródła, po czy rozstrzelanie inżynierów nadzorujących projekt za bycie agentami kapitalizmu sabotujacymi przedsięwzięcie.

 No.726

Zabrakło Chaveza na obrazku BTWFile: 61865e27876dc.vichan.jpeg (37,1 KB, 840x472, terlicki_wyraza_opiniem.jpeg) ImgOps Google

 No.715[Odpowiedź]

Jakie macie usprawiedliwienie dla tego, że głosowaliście na PiS?
To, że tate wam wchodził do wanny się nie liczy.

 No.716

dudzianka mnie nieironicznie przekonała
ps. to prawda

 No.717

Ból doopska lewaków najlebszy - to wystarczający powód żeby głosować na pisiorków i konfe

 No.718

>>717
> Na złość mamie odmrożę sobie uszy

 No.719

Bo wierzyłem, że PiS idealnie zrealizuje ekonomiczne postulaty lewicy i będzie reprezentował interesy pracowników.
t. Rafał WośFile: 617941439cef3.vichan.jpg (66,33 KB, 788x444, lider-platformy-obywatelsk….jpg) ImgOps Exif Google

 No.631[Odpowiedź]

/nk/ przypomni jakie chujowe antyrynkowe reformy i nowe podatki wprowadziło PO, bo już nawet nie pamietam poza faktem, że były chujowe
2 posty pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.634

>>632
>zaorać
>w sensie ad hominem
wypierdalaj

 No.635

chujowe czy antyrynkowe, zdecyduj się opie

 No.636

>>635
No przecież piszę że chujowe antyrynkowe, z czym masz problem

 No.688

"Poprzedni rząd PO/PSL nic nie zrobił"… “nic” o ile pominąć:
– wydłużenie urlopu rodzicielskiego z 16 tygodni do roku (najdłużej w Europie; 2013);
– wprowadzenie urlopu ojcowskiego. W 2011 r. był to tydzień, od 2012 r. – dwa;
– wzrost świadczenie pielęgnacyjnego dla rodzin z niepełnosprawnością w latach 2007-2016 z 420 zł do 1300 zł (netto);
– zwiększenie ulgi podatkowej na trzecie dziecko z 1688 do 2000 zł, a na czwarte i kolejne – z 2224 do 2700 zł.
– wprowadzenie możliwości odliczania tychże ulg nie tylko od podatku dochodowego – co powodowało, że wiele rodzin odzyskiwało ułamek pieniędzy – ale też od zapłaconych składek ZUS i 7,75% podstawy wymiaru składki NFZ. W efekcie czterodzietna rodzina odzyskuje niemal 7000 zł!
– ustawę żłobkową z 2011 r. ułatwiającą otwieranie takich placówek (w 2010 r. tylko 2% dzieci do trzeciego roku życia obejmowała taka opieka, w 2015 r. już 7%);
– ulgę podatkową dla firm, które założą żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników;
– kosiniakowe: grupy wcześniej wykluczone z tego przywileju – osoby pracujące na umowę cywilnoprawną, studenci, uczniowie, bezrobotni i rolnicy – po urodzeniu dziecka otrzymują 1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok (2016 r.);
– wprowadzenie zasady‚ "złotówka za złotówkę", dzięki której osoby przekraczające próg uprawniający do zasiłku nie tracą całej kwoty (dotyczy zasiłku rodzinnego i dodatków do niego; 2015 r.);
– podniesienie progu dochodowego uprawniającego do zasiłku rodzinnego, by obejmował więcej dzieci;
– ustawę z 2013 roku, na mocy której państwo opłaca składki emerytalne za kobiety samozatrudnione i bezrobotne będące na urlopach wychowawczych;
– opłacanie od roku 2011 przez państwo składek społecznych i zdrowotnych niań, by odciążyć rodziców;
– program "Przedszkole za Złotówkę", ograniczający koszt godzin wykraczających poza czas bezpłatnej opieki (5 h) w publicznych przedszkolach do złotówki (2013 r.); A RZĄD KACZYNSKIEGO TYLKO DLA NIEKTÓRYCH DZIECI 500
– ustawę przedszkolna nakazująca samorządom zapewnienie czterolatkom miejsc w przedszkolu (2015 r);
Post za długi. Kliknij tutaj, aby zobaczyć jego pełną treść.

 No.689

>>688
* ***?Usuń post [ ]
Wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6]
| Catalog
[ * ] [ 3 / b / cp / r+oc / waifu / wiz ] [ btc / c / c++ / fso / h / kib / ku / lsd / psl / sci / trv / vg ] [ a / ac / fr / hk / lit / mu / tv / x ] [ med / pr / pro / psy / sex / soc / sr / fa ] [ chan / meta / rcp ] [ szukaj ] [ Chan Wiki ]