[ * ] [ 3 / b / cp / r+oc / waifu / wiz ] [ btc / c / c++ / fso / h / kib / ku / lsd / psl / sci / trv / vg ] [ a / ac / fr / hk / lit / mu / tv / x ] [ med / pr / pro / psy / sex / soc / sr / fa ] [ chan / meta / rcp ] [ szukaj ] [ Chan Wiki ]

/btc/ - Biznes i ekonomia

Nazwa
E-mail
Temat
Komentarz
Plik
Osadź
Hasło (do usuwania postów)


Regulamin | TOR | IRC | CyTube | Komturcode | Online: | Aktywne fredy: | Aktywne boardy:

File: 60b3df6daf8ce.vichan.png (Schowaj obrazek, 8,96 KB, 500x250, Oekaki.png) ImgOps Google

 No.254[Odpowiedź]

Jak zainwestować 5 mln zl tak żeby móc nie pracować do końca życia? Mam plan zamieszkania w Tajlandii albo Chorwacji etc.
63 posty oraz 2 obrazki pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.387

>>386
Jak sobie wejdziesz naprzykłąd na taki screener
https://simplywall.st/stocks/ca/materials/tsxv-bhs/bayhorse-silver-shares

To widzisz, że obecnie jest słabo, do tego nikt poważny z branży w to nie inwestuje. A wiedz, że w tym sektorze są ludzie, którzy dorobili się fortun inwestując w coś co ma szanse w sprzyjających warunkach rosnąć i zaczynają inwestować z wyprzedzeniem wielu lat. W zasadzie to najwięcej udziałów mają członkowie zarządu i to sumarycznie około 8,5% stanowią. Z czego szef jako szef i szefa jakaś firma poboczna https://www.ic.gc.ca/app/scr/cc/CorporationsCanada/fdrlCrpDtls.html?corpId=6192556 to 7 procent z groszami. Nikt więcej tam znaczącego kapitału _chyba_ nie władował,bo by był wymieniony raczej w tabelce (chyba, że simplywall.st ma niepełne dane,w co raczej należy wątpić) i reszta akcji jest rozproszona między retail plankton.

Zero instytucjonalnych inwestorów. Nawet BlackRock czy jej zależne firmy krzaki tego nie tykają póki co.

Srebro to bardzo ciasny rynek i starzy wyjadacze znają się z każdym wartym uwagi. Nie mówię,że warto tylko inwestować w to gdzie fundusz Sprotta inwestuje albo EuroPacific Shiffa dla którego pracuje też jako tako ogarniający człowiek. Po prostu jeśli widzisz taką pustkę na liście udziałowców to albo miner jest mikroskopijnej wartości i perspektywy wzrostu ma bardzo niejasne w porywach do nikłych albo kumaci uważają, że nie warto tam pakować nic opróćz drobnych, których nawet nie muszą ujawniać w publicznych zeznaniach w porywach do "uważają, że mają większe szanse rozbić bank w jednorękim bandycie".

Podsumowując - inwestycja czysto spekulacyjna z wysokim ryzykiem. Osobiście lokuję kapitał w rzeczy, które są większe i mają jaśniejszy status i perspektywy.

 No.388

Zrób/kup zawodówkę rolniczą, następnie za 3 mln 100 h ziemi, którą wydzierżawisz rolników i za dopłaty ~ 900 cbl rocznie do hektara. Zysk stały, nieopodatkowany, a cena ziemi systematycznie wzrasta

 No.389

>a cena ziemi systematycznie wzrasta

tylko do momentu pęknięcia bańki, co będzie potem - nie wiadomo

 No.390

>>389
Bańka na rynku gruntów nie pęknie, z kilku powodów
- ziemi, tak jak mieszkań i domów nie przybywa. Jest ile jest i więcej nie będzie
- cena ziemi nie wzrasta tak gwałtownie jak budynków. Jest o 20% wyższa nie 5 lat temu, a mieszkania poszły o drugie tyle
- ziemie rolną mogą kupić tylko rolnicy, osoby z wykształceniem rolniczym i księżulki, a wszystkich ich jest coraz mniej. Poza tym chłopi są zajebani kredytami na wszystko, nie chcą inwestować z braku następców i nie kupują wołać dzierżawę

 No.391

>>390

>Bańka na rynku gruntów nie pęknie, z kilku powodów


"Bańka na X nie pęknie" to chyba drugie najpopularniejsze zdanie zaraz po "Tym razem jest inaczej" ludzi, których zaskakuje pęknięcie bańki.

>- ziemie rolną mogą kupić tylko rolnicy, osoby z wykształceniem rolniczym i księżulki, a wszystkich ich jest coraz mniej. Poza tym chłopi są zajebani kredytami na wszystko, nie chcą inwestować z braku następców i nie kupują wołać dzierżawęTo taki pół na pół argument. Mocny tylko do czasu aż wielceczcigodni posłowie nie odpierdolą jakiejś nowej genialnej ustawy.

Nie mówię kategorycznego "nie" inwestowaniu w ziemię rolną. Po prostu przestrzegam przed wiarą w bzdury typu "ta bańka nigdy nie pęknie".File: 6143b64ec5536.vichan.jpg (117,04 KB, 720x930, Screenshot_20210916-230515….jpg) ImgOps Exif Google

 No.382[Odpowiedź]

Czy jakiś anon pracujący w branży finansowej za granicą opowie w jaki sposób wypierdolił już dziś i zarabia miłe pieniądze na tym słynnym zachodzie?

Czy w tych słynnych korpo zagranicznych liczy się papier ze studiów, czy doświadczenie w korpo? Jakie są konieczne warunki do spełnienia aby dostać jakieś nierobackie stanowisko np w działach ryzyka za granicą?
Czy język angielski niecertyfikowany C1 wystarczy do pracy w jakimś zagranicznym banku? Czy idealna znajomość języka np Niemieckiego jest konieczna do pracy w takim raichu na stanowiskach niekierowniczych czy angielski wystarczy i ewentualna nauka na miejscu? Czy jedyną opcją jest przeniesienie wewnątrz firmy do oddziału zagranicznego?

Jestem w tej chwili w lekkim dołku psychicznym, defeki z finansów idą mi jak po grudzie, okazuje się, że prawdopodobnie przez niedopatrzenie mój dyplom z finansów w polsce przesunie się o kolejny rok. Chciałbym mieć chociaż jakąkolwiek koncepcję jak by tu można było spróbować swoich sił poza kurwidołkiem polskim.

Mam kilkuletnie doświadczenie w branży kredytowej, najpierw jako asystent/specjalista kredytowy na zleceniu i potem na umowie o pracę, następnie od jakiegoś czasu jako analityk kredytowy w instytucji finansowej udzielającej kredytów głównie osobom fizycznym i drobnym firmom. W planach poza zdobywaniem dalszego doświadczenia w ryzyku kredytowym chciałbym machnąć się może na jakiś certyfikat z baz danych/sql ale to bardzo sfera planów obecnie i tylko gdybam chcąc poprawić swoją sytuację.

Czy w ogóle nastawiać się na potencjalne możliwości poza krajem? Czy poza domęczeniem studiów i pracy na stanowiskach klepacza w Polsce nie ma dla anona szans w wielkim świecie?

 No.383

dynaminy potrzeba, nic innego sie nie liczy. Jak umiesz wyjść do ludzi, pogadać albo masz kogoś na miejscu, no to kuuuurwa, anon, trzymam kciuki i powodzenia.

 No.384

Zbierz odpis zrealizowanych przedmiotów z sekretariatu - niech ci jakąś pieczątkę wydziałową na nim jebną itd. żeby jak najformalniej wyglądało i inne papiery wszelakie jakie się da zabierz i wykurwiaj do docelowego kraju zachodniego dokończyć studia tamże. Jeśli nie uda się w tym roku już tam zarekrutować to masz czas na poświęcenie się robocie przez rok. Tylko uważaj przy wyborze pracodawcy bo w 2022 może nastąpić to słynne pierdolnięcie bańki. Co do wymagań w robocie - jeśli znasz solidne podstawy austriackiej szkoły ekonomii to wykosisz większość kejnsistoskich kurew (a zachodni sektor finansowy jest tym ścierwem zapchany po brzegi) skutecznością długoterminowych analiz perspektyw gospodarczych.

BTW Rick Rule ten słynny contrarian investor też jest z wykształcenia/zawodu analitykiem kredytowym. No.381[Odpowiedź]

Niejaki śmieszek o ksywie Dżoker niedawno zaorał się publicznie swoim wideo krytykującym używanie P/E ratio w inwestowaniu. Wideo relatywne ku przestrodze biorącym takie pierdolety na poważnie. To zresztą nie jedyne pola na którym ten śmieszek głosi duby smolone.


File: 61223bfd7caa9.vichan.jpg (41,99 KB, 400x587, forte.jpg) ImgOps Exif Google

 No.363[Odpowiedź]

W jakie spółki WIG zainwestować 10k pln na okres ok. roku?
picrel to ja gdy odbiorę dywidendę

możecie też postować jakieś alternatywy przy czym crypto za bardzo nie chcę
12 postów pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.376

>>375
>chodzi mi o wrzucenie tych paru cbl na jakiś czas w miejsce gdzie to przynajmniej nie straci na wartości
>Giełda
Wybierz jedno
Oczywiście nie mówię że na giełdzie nie można zarobić, ale trzeba się na tym w chooj znać, a nie inwestować według porad ludzi na forum o kupie…
Ale jeśli mimo to się zdecydujesz to życzę szczęścia
Also
Dywersyfikacja to protip

 No.377

>>374
Myślę o tym od dłuższego czasu szczególnie że sam działam w e-commerce na etacie ale nie mam bladego pojęcia czym handlować na allegro. Plus wszystko fajnie wygląda jak jest mały ZUS bo potem płacić ponad 1k składek co miesiąc trochę lipa.

 No.378

>>377
>Etat + firma
>ZUS
W przypadku, gdy z tytułu umowy o pracę przedsiębiorca będzie osiągał miesięczne oskładkowane wynagrodzenie równe lub wyższe niż minimalne wynagrodzenie w danym roku (w 2021 r. - 2800 zł brutto) to z tytułu prowadzonej działalności nie trzeba będzie opłacać żadnych obowiązkowych ubezpieczeń społecznych.

 No.379

>>376
>trzeba się na tym w chooj znać, a nie inwestować według porad ludzi na forum o kupie…
to
opie, do aktywnego grania na giełdzie musiałbyś się nauczyć czytać sprawozdania finansowe firm, najlepiej od tyłu i ze szczególnym uwzględnieniem przypisów i adnotacji małym druczkiem, bo tam są ciekawe rzeczy
sugerowanie, że zrobisz to lepiej niż ci wszyscy cfa mba phd z goldman sachsa i jpmorgan którzy mają dostęp do terminali bloomberga, farm obliczeniowych i sztabu hindusów z bombaju i pune xD
jak chcesz uczestniczyć w tych słynnych rynkach finansowych to doczytaj sobie o ETF i funduszach indeksowych, wybiez sobie jeden fundusz akcyjny, jeden obligacyjny i wpierdalaj na nie stałą kwotę co miesiąc w ustalony dzień, dajmy na to 400 na akcyjny 100 na obligacyjny w pierwszy piątek miesiąca, nie zmieniaj kwot, terminów, nic nie sprzedawaj, nie interesuj się notowaniami, tylko se ciułaj.

chociaż z tymi 10k i z perspektywą że za rok będą ci do czegoś innego potrzebne, to nieironicznie i niezłośliwie lokatę sobie w banku załóż, nikt nie wie jakie ceny będą za rok, a tak to tylko na inflacji troche stracisz

 No.380

>>379
>chociaż z tymi 10k i z perspektywą że za rok będą ci do czegoś innego potrzebne, to nieironicznie i niezłośliwie lokatę sobie w banku załóż, nikt nie wie jakie ceny będą za rok, a tak to tylko na inflacji troche stracisz

A jakie mają być ceny niby przy takich stopach procentowych i deficycie budżetowym finansowanym dodrukiem? Oslo "trochę" to trochę eufemistyczne określenie.File: 611270fb1d71b.vichan.gif (1,9 MB, 400x300, 3dspiral.gif) ImgOps Google

 No.359[Odpowiedź]

zasługujemy na epicki kryptowalutowy temat zupełnie jak na 🏠 na 🌳

 No.360


 No.361

Blockchain to MLM change my mind

 No.362

aprobuje bo ciagle w zakresie jakiegos smiecia siedze a nie bede sie przez jakies proxy grzebal szczegolnie ze w 99% przypadkow dostarczam rzeczy dla anonkowFile: 610fc184f07af.vichan.jpg (8,6 KB, 262x192, janusz korwin mikke oblany….jpg) ImgOps Exif Google

 No.352[Odpowiedź]

ze względu na zmiany w podatkach jeden mój zleceniodawca, większa firma, musiał przejść z dzieł na umowę zlecenie, przez co z mojego wynagrodzenia jest dodatkowo upierdalany zus
księgowość podsunęła mi pomysł firmy typu estońska na xolo, ale nigdy się za to nie zabierałem
jak to jest wszystko z podatkami i całą resztą? muszę coś zgłaszać do skarbówki i płacić co miesiąc, czy tylko dochodowy raz do roku na podstawie pitów wysyłanych przez pracodawcę? co ze składką zdrowotną?
1 post pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.354

>>353
ale to chyba do tysiąca tylko

 No.355

>>354
a kto Ci to sprawdzi? Nie musisz używać kasy fiskalnej nawet

 No.356

>>5
no na przykład skarbówka do której wysyłają pity zleceniodawcy, ciężko żeby tego nie sprawdzano jak bym dostawał całą kwotę na konto i miał w systemie niedopłatę

 No.357

>>356
no dlatego to jest opcja dla tych co robią wszystko tylko gotówką [lapka]

 No.358

>>357
wszystko fajnie, dziadzia, ale mi to nie pomaga, bo w moim przypadku w grę wchodzą tylko płatności elektroniczneFile: 61023f0893a7f.vichan.jpg (184,65 KB, 954x1280, IMG_20210723_110932_248.jpg) ImgOps Exif Google

 No.345[Odpowiedź]

Skrill z jakim nadzieniem, z jaką posypką?
Mogę wpłacać tam zarobione PSC, zamówić karte na moje prawdziwe dane i wypłacać sobie z bankomatu i nycz sze ne bacz? Podobno mogą zablokować konto jak będę miał jednorazowo trochę więcej niż 1k i chcieć weryfikacji. Chociaż jak zweryfikuje swoje dane to limit się zwiększy. Czy ma sens kupowanie krypto przez skrilla? Początkowo nie dało się potem ruszyć tego ale teraz może inaczej.

 No.346

Czy jeśli założę konto w PLN to będę mógł wpłacać psc z różnych walut?

 No.350

Bymp

 No.351

myślisz że przy 3 online ktoś ma konto na skrillu?File: 60f4b7f84f6c2.vichan.png (1,36 MB, 960x1280, ClipboardImage.png) ImgOps Google

 No.334[Odpowiedź]

Ej bo byłem na forczanie przed chwilą, i anoni, jak głupim pomysłem jest zarabianie na spermuszce?

W sensie, żeby iść do banku spermy, zwalić se into kubek i odebrać baksy?
Czy to literalnie takie proste? Zarobiony hajs zainwestowałbym na giełdzie najpewniej, albo kupił jakieś krypto.

Czy bez spiny mogę oddać nasienie jak mam 3 w testach skórnych na alergie na pyłki i koty?

To żaden trolling, ciekawość, jak się kłóci z deską to mode wyjeb na /b.

picrel pani z pieniędzmi na twarzy
4 posty pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.339

>>338
Kurwa sam bym spróbował takie coś xD

 No.340

>>338
to aż tak dobrze płatne? w sumie sam się zastanowię, aryjczyk 185cm here i może by mi zapłacili z góry widełek xD

 No.342

>>340
a, to mi brakuje 0.5 centymetra do bycia mężczyzną i mam z tego powodu niemożebny ból dupy xD
liczę że w ogóle przyjmą, a to czy zapłacą z góry czy z dołu widełek to tbw, byle zapłacili xD

 No.343

>>342
zazdro, manlet 170 here ale za to przystojny niespierdolony xD

 No.344

>>334
enjoy potem twoje alimenty na dziecko, o którego istnieniu nie wieszFile: 60c89c49be768.vichan.png (27,63 KB, 800x600, ankieta-wypelnij-ankiete.png) ImgOps Google

 No.303[Odpowiedź]

jest jakiś anon into gównostronki typu wypełnianie ankiet?
ja zacząłem nakurwiać przeróżne jako iż wkurwia mnie już nitowanie a jestem zbyt spierdolony żeby znaleźć sobie normalną pracę
https://www.swagbucks.com/lp-savings-button?cmp=695&cxid=swagbuttonref&rb=104835471&extRefCmp=1&extRb=104835471
to mój referal to swagbucks (oboje dostaniemy busta +10% do zarobków)
zbiera się jakieśtam punkty które później wypełnia się na przelewy na pejpala, jak sobie obliczyłem w głowie to całkiem spoko to wychodzi czasowo, napewno lepiej niż wypełnianie kapczy, 1000 sztuk za ćwierć dolara xD
1 post pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.318

w teorii spoko ale w rzeczywistości Swagbucks ma bardzo wkurwiający system na ankiety bo mocno zawężają grono ludzi którym dadzą wypełnić, po zrobieniu około 20 ankiet zaczynasz dostawać odmowy wypełniania czyli wypełnisz kilka pierwszych pytań i dostajesz komunikat że takiej ososby nie potrzebują i enjoy 1 punkt za 5 minut siedzenia, strasznie wkurwiające. Już lepiej grać w gry mobilne za punkty, chociaż to też po paru miesiącach grania zaczeło robićsięw chuj męczące i trudne, ale zarobiłem jakieś 300 - 400 cebulionów na tej stronce

 No.319

>>318
jak into, bo zarobiłbym na lajony

 No.320

>>319
załóż konto i napierdalaj, jak jesteś nowy to możesz powypełniać paręankiet ale po czasie sam się zorientujesz że coraz mniej punktów zarabiasz, wtedy zalecam pograć trochęw te gównogierki bo można nawet 3 - 4 tysiące punktów zarobić

 No.321

>>320
na tych słegbaksach?

 No.341

File: 60f71b1ac619c.vichan.mp4 (5,76 MB, 1280x720, 1_4.mp4) ImgOps Google

NieFile: 60f371d0515bd.vichan.png (3,25 KB, 200x76, tmslogo.png) ImgOps Google

 No.332[Odpowiedź]

Zredpillujcie mnie na temat TMS Brokers. Zdzierają duże premie?


Usuń post [ ]
Wstecz [1] [2] [3] [4]
| Catalog
[ * ] [ 3 / b / cp / r+oc / waifu / wiz ] [ btc / c / c++ / fso / h / kib / ku / lsd / psl / sci / trv / vg ] [ a / ac / fr / hk / lit / mu / tv / x ] [ med / pr / pro / psy / sex / soc / sr / fa ] [ chan / meta / rcp ] [ szukaj ] [ Chan Wiki ]